Orlistat Teva 60 mg tvrdé tobolky (Orlistatum)

Co je Orlistat Teva 60mg

Orlistat Teva 60 mg je léčivý přípravek na snížení tělesné hmotnosti pro dospělé od 18 let věku, kteří trpí nadváhou a mají Body Mass Index (BMI) 28 nebo více. Léčivý přípravek Orlistat Teva 60 mg by se měl užívat v kombinaci s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků.

K čemu se přípravek používá

Orlistat Teva 60 mg Vám pomůže snížit nadváhu a zlepšit tak Váš zdravotní stav. Nadváha je nebezpečím pro Vaše zdraví, protože zvyšuje riziko rozvoje některých závažných zdravotních problémů jako je vysoký krevní tlak, diabetes (cukrovka), onemocnění srdce, infarkt myokardu, určité typy rakoviny a osteoartróza. Snížení tělesné hmotnosti a udržení si váhového úbytku Vám pomůže tato rizika snížit a zlepšit tak Váš zdravotní stav. Proto je dosažení správné tělesné hmotnosti velmi přínosné.

Orlistat Teva 60 mg užívejte pouze, pokud je Vám 18 let a více a Váš Body Mass Index je 28 nebo vyšší. Tabulka níže Vám pomůže zjistit, zda trpíte nadváhou a zda je pro Vás Orlistat Teva 60 mg vhodný.

Jak Orlistat Teva 60 mg funguje

Účinná látka Orlistat Teva 60 mg je navrhnuta tak, aby zasáhla tuky ve Vašem trávicím systému. Zabrání vstřebání přibližně čtvrtiny tuků přijatých potravou. Tyto tuky projdou Vaším tělem a vyloučí se stolicí.

Při užívání přípravku Orlistat Teva 60 mg je také důležité dodržování diety se sníženým obsahem tuků. Pokud tomu tak bude, účinek tobolek Vám pomůže zhubnout více, než držení samotné diety. Ke každým dvěma kilogramům, které zhubnete díky dietě, Vám Orlistat Teva 60 mg může pomoci shodit přibližně další kilogram.

Postup užívání

Přípravek Orlistat Teva 60 mg by se měl užívat v kombinaci s nízkokalorickou dietou se sníženým obsahem tuků, proto je vhodné si zvolit den, kdy začnete užívat tobolky. Před zahájením užívání tobolek nechte Vašemu organismu několik dní, aby si zvykl na nové stravovací návyky.

Orlistat Teva 60 mg se užívá s hlavními jídly – tj. 3 krát denně užít jednu tobolku bezprostředně před, během nebo do jedné hodiny po jídle. Během užívání Orlistat Teva 60 mg se také doporučuje užívat každý den multivitamínový přípravek. Orlistat Teva 60 mg totiž může snižovat hladiny některých vstřebávaných vitamínů, především vitamínů A, D, E a K, jedná se o tzv. vitamíny rozpustné v tucích. Multivitamíny by se měl užívat před spaním, aby se zajistilo, že se vitamíny vstřebají.

Dárkový balíček pro Vás obsahuje právě tyto vitamíny. Ke každému balení Orlistat Teva 60 mg dostanete dárkový balíček. Dárkový balíček obsahuje: k balení Orlistat Teva 60 mg 84 tbl. – 30 tbl. Vitamínů A,D,E,K. 42 tbl. – 15 tbl. Vitamínů A,D,E,K.

Úspěšné zhubnutí a následné udržení si váhy nespočívá pouze ve změně jídelníčku po krátkou dobu užívání Orlistat Teva 60 mg. Pokud si chcete váhový úbytek udržet, je důležité si změny stravovacích návyků a pohybových aktivit zachovat i po ukončení léčby s Orlistat Teva 60 mg.

Důležité informace:

• Předtím, než začnete Orlistat Teva 60 mg užívat, si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Pouze příbalová informace totiž obsahuje všechny informace vztahující se k užívání přípravku.

• Užívejte Orlistat Teva 60 mg pouze pokud je Vám 18 let nebo více a Váš Body Mass Index (BMI) je 28 nebo vyšší.

• Pokud nezhubnete během 12 týdnů užívání Orlistatu Teva 60 mg, poraďte se se svým lékařem.

• Léčba přípravkem Orlistat Teva 60 mg by neměla trvat déle než 6 měsíců.